Çekmeköy Town

Proje Hakkında

28adet 2oda + salon ve 4adet dükkan olarak dizayn edilen projemiz, Çekmeköy'ün incisi Taşdelen mahallesinde inşa edilmektedir.

İlçe: Çekmeköy
Ada: 142
Parsel: 9
İnşaat Alanı: 4.500m2
Mimar: Yük. Mim. Bünyamin AYDIN
İç Mimar: Yük. Mim. Bünyamin AYDIN
Yapı Denetim: Uğur Yapı Denetim Ltd. Şti.

Ruhsat Tarihi: 01.08.2015

Yakında yüklenecektir.
GENEL

Projeler, Yapı Denetim Firması’ndan bağımsız bir proje bürosuna hazırlatılıp Yapı Denetim Firması’nın onayına sunulacak. Tüm projeler (mimari, statik, mekanik, elektrik), ilgili meslek odasının proje standartlarına ve onların eksik bıraktığı hususlarda, Bayındırlık ve İskan Bakanlığının proje çizim kurallarına uygun olarak hazırlanacak. Tüm projeler ilgili odaların vizesinden geçer. Şantiyede, taşeronların kullanımı için ayrı bir takım proje sürekli bulundurulacak.İnşaat için kullanılacak nihai mimari uygulama ve detay projesi takımı ise aşağıdaki çizimleri içerecek.

STANDARTLAR VE ŞARTNAMELER

Malzeme ve işçilikte, TSE standartlarına, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Şartnamelerine ve kullanılan malzemelerin firma kataloglarındaki depolama, taşıma ve uygulama şartlarına uyulacak. Müteahhit kendine isabet eden dairelerde kullandığı malzeme ve işçiliği arsa sahibine isabet eden dairelerde de aynı kalitede kullanacaktır.

GENEL HÜKÜMLER

Taşıma, depolama ve uygulama sırasında, malzemenin ve bitmiş imalatın zarar görmemesi için gerekli önlemler alınacak, böylece bitmiş imalatın tamirinden kaçınılacak.

MALZEME VE İMALAT
Beton:

Hazır beton kullanılacak. Betonarmede, gerekli delik ve boşluklar, proje aşamasında belirlenerek kalıp planlarındaki gibi delinecek.

Duvarlar:

Dış duvarlarda gaz beton (veya kırmızı tuğla) kullanılması durumunda kendi yapıştırıcısı ile örülmüş en az 20 cm kalınlıkta bloklar kullanılacak. İç duvarlarda 8,5 cm ve 13,5 cm kalınlıkta tuğla bloklar kullanılacak, daireleri birbirinden ve asansör ve merdiven boşluğundan ayıran duvarlar, betonarme perde değilse, en az 13,5 cm tuğla ya da iki yarım tuğla arası en az 2 cm ekstrude stropor olacak.

Çatı ve yağmur suları:

Oturtma ahşap çatı konstrüksiyonu üzerine, polyester ve alüminyum kaplı su ve ısı yalıtım membranları ile bir kat cam tülü taşıyıcılı bir su yalıtım örtüsü ve kenetli alüminyum kaplama yapılacak. Çatıda plaka taş yünü yada yüksek yoğunluklu stropor ile ısı yalıtımı yapılacak.Oluklar ve yağmur iniş boruları PVC olacak. Balkon yağmur suları da bu borulara bağlanacak. Yağmur suyu, eğer belediyenin yağmur suyu şebekesi yoksa zeminde hazırlanmış kör rögara inecek ve taşan suyun birikme yapmadan bahçeye dağılması için önlem alınacak. Çatı arasına ve çatıya ulaşmak üzere çatı çıkış kapağı yapılacak. Merdiven boşluğundan çatı arasına ve oradan da çatıya çıkmak için gereken sabit gemici merdivenleri ve kapaklar yapılacak.

Dış duvar kaplaması:

Dış duvarlarda, sıva üzerine nefes alan silikonlu cephe boyası kullanılacak. Müteahhit ve Arsa Maliki uygun gördüğü taktirde dış cepheye farklı bir çalışma da yapılabilecek.

İç duvar kaplaması :

Duvarlarda kum sıva uygulanacak; yüzey düzeltmesi, boya firmasının kendi macunları ile yapılacak, nefes alan, su bazlı saten yarı mat boya (renk pınarından seçilecek herhangi bir renk), tavanlar beyaz tavan boyası kullanılacak. Banyo ve mutfaklarda, seramik kaplanmış alanlar hariç, boya uygulanacak.

GİRİŞ KAT1. KAT4. KAT5. KAT4. KAT7. KAT
NİTELİKDÜKKAN = 88m2/130m22+1 = 88m22+1 = 95m22+1 = 95m22+1 = 95m24+2 = 160m2
FİYAT400.000TL / 800.000 TL260.000 TL280.000 TL280.000 TL280.000 TL420.000 TL